Kanał na YouTube (22.05.2017).

Chciałbym was serdecznie zaprosić na mój nowy kanał na youtube, na który będę starał się co jakiś czas wrzucać video dotyczące mojej twórczości malarskiej.

Poniżej zostawiam link do kanału oraz najnowszy filmik.

kanał na youtube

Wizyta Samorządowym Przedszkolu w Laskowej (02.12.2015).

http://www.przedszkole-laskowa.pl/aktualnosci

Galeria z wizyty :

Wystawa obrazów na Limanowska Słaza 2015

Fotoreportaż z wystawy na 41. Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska Słaza” 2015

Limanowski Dom Kultury 5-7.11.2015r.

Galeria:

 

 

Nominacja w plebiscycie o „Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin” w kategorii „osoba fizyczna”.(dodano 08.08.2014)

Marek Szafrański: Artysta-samouk, pokazujący piękno świata

Urodził się w Nowym Targu, ale aktualnie mieszka w Laskowej. Jak sam podkreśla jest samoukiem-artystą, który od kilku lat zajmuje się malarstwem artystycznym, rysunkiem oraz grafiką. Marek Szafrański jest nominowany w plebiscycie o „Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin” w kategorii „osoba fizyczna”.

Marek Szafrański czerpie inspirację z obserwacji naszej cudownej przyrody oraz własnych przemyśleń. „W moich obrazach próbuję wyrazić odrobinę potężnego zachwytu nad otaczającym nas światem, cudem życia i nad niezwykłością krótkich chwil.” – mówi artysta.
Podkreślając wartość motywacji, która wywodzi się z samej natury, tworzy najczęściej obrazy o tematyce pejzażu. Urzeka go piękno krajobrazu, a każde nowe zadanie jest dla niego wyzwaniem doskonalącym umiejętności, pozwalające zdobywać cenne doświadczenie.
Obrazy w wykonaniu pana Marka malowane są na płótnach, z wykorzystaniem farb olejnych i akrylowych.
Artysta często bierze udział w festynach oraz w innych imprezach promujących kulturę naszego regionu. Oprócz prezentacji swoich dzieł, spotyka się z dziećmi i młodzieżą w celach edukacji malarskiej. Kilkakrotnie oddawał obrazy na pomoc ubogim, chorym i niepełnosprawnym ludziom.

Na kandydata można głosować TUTAJ oraz wysyłając SMS o treści SKT.44 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto)
Kupon konkursowy

Zródło : SADECZANIN.INFO

Sądeczanie zjadą pod Ołtarz Papieski!

Już drugi raz do Starego Sącza – pod Ołtarz Papieski zjadą rodowici mieszkańcy Sądecczyzny oraz miłośnicy tego regionu, którzy czują potrzebę kultywowania lokalnej tożsamości oraz troskę o społeczny i kulturowy rozwój Ziemi Sadeckiej. W jednym miejscu zgromadzą się samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i kultury. II Zjazd Sądeczan już 10 sierpnia.
Poznaj zwycięzców Plebiscytu o „Nagrodę Społeczno Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin”
To jedyny plebiscyt na Sądecczyźnie, w którym nagradzani są twórcy ludowi oraz zespoły i instytucje dbające o kultywowanie tradycji naszego regionu. Kto otrzyma 10 000 i 20 000 zł przekonamy się 10 sierpnia przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Dwadzieścia zespołów regionalnych i instytucji kulturalnych oraz dwudziestu pięciu twórców ludowych powalczy w plebiscycie o „Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin”. O tym kto zdobędzie tytuł laureata zdecydują nasi czytelnicy. Głosowanie – za pomocą smsów, kuponu konkursowego oraz formularza na stronie internetowej potrwa do 8 sierpnia.

Kapituła plebiscytu, która obradował w sobotę – 19 lipca w Domu Gotyckim w Nowym Sączu, spośród 30 zgłoszonych do nagrody zespołów ludowych i stowarzyszeń kulturalnych, nominowała 20 z nich, a spośród 30 twórców indywidualnych – 25. To oni powalczą o niebagatelną nagrodę pieniężną – 20 tys. zł i 10 tys. zł.
Od dzisiaj do piątku 8 sierpnia trwać będzie głosowanie. Głosy na kandydatów oddawać można na stronie internetowej portalu Sądeczanin.info (TUTAJ), za pomocą smsów oraz na kuponach konkursowych – te zostaną rozesłane do gospodarstw na terenie powiatu nowosądeckiego oraz zamieszczone w lokalnej prasie i miesięczniku „Sądeczanin”.
Zwycięzcami plebiscytu o „Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin” zostaną instytucja i osoba fizyczna z największą liczbą oddanych głosów. Zwycięska instytucja otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł, zaś osoba fizyczna – 10 tys. zł. Nagrody wręczone zostaną 10 sierpnia podczas II Zjazdu Sądeczan przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

15-22.11.2013 Spotkanie ze sztuka w Miejskim Przedszkolu nr. 1 w Limanowej

W listopadzie w oddziałach zamiejscowych naszego przedszkola odbyły się zajęcia dla dzieci z rzeźbiarzem oraz malarzem.

Niecodzienne spotkanie ze sztuką i rzeźbiarzem panem Rafałem Puchem oraz malarzem panem Markiem Szafrańskim dostarczyło dzieciom z grupy VIII i IX wielu emocji.

Rzeźbiarz pokazał dzieciom swój spory arsenał narzędzi do pracy w drewnie i możliwości ich wykorzystania. Zaprezentował swoje gotowe prace – figurę Jezusa frasobliwego, drewniane aniołki, statuetki i figurki oraz płaskorzeźby wykonane z drewna lipowego, podczas których opowiadał o swojej pasji.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca rzeźbiarza, zadawać pytania, poznać narzędzia jakie są stosowane do rzeźbienia, a także obserwować rzeźbiarza przy pracy. Malarz, pan Marek Szafrański przywiózł dzieciom swoje obrazy.

Były to głównie krajobrazy. Pokazał również farby akrylowe i pędzle , które wykorzystuje do malowania obrazów. Po oglądnięciu obrazów, dzieci wysłuchały pana malarza, zadawały pytania o interesujące je rzeczy, a następnie miały możliwość malowania farbami i pędzlami na papierze, które w swojej pracy wykorzystuje pan Marek.

Dzieciaki z dużym zaciekawieniem oglądały rzeźby i obrazy oraz cierpliwie wysłuchały naszych gości. Spotkanie dzieci ze sztuką było bardzo udane.

Galeria :