Nominacja w plebiscycie o „Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin” w kategorii „osoba fizyczna”.(dodano 08.08.2014)

Marek Szafrański: Artysta-samouk, pokazujący piękno świata

Urodził się w Nowym Targu, ale aktualnie mieszka w Laskowej. Jak sam podkreśla jest samoukiem-artystą, który od kilku lat zajmuje się malarstwem artystycznym, rysunkiem oraz grafiką. Marek Szafrański jest nominowany w plebiscycie o „Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin” w kategorii „osoba fizyczna”.

Marek Szafrański czerpie inspirację z obserwacji naszej cudownej przyrody oraz własnych przemyśleń. „W moich obrazach próbuję wyrazić odrobinę potężnego zachwytu nad otaczającym nas światem, cudem życia i nad niezwykłością krótkich chwil.” – mówi artysta.
Podkreślając wartość motywacji, która wywodzi się z samej natury, tworzy najczęściej obrazy o tematyce pejzażu. Urzeka go piękno krajobrazu, a każde nowe zadanie jest dla niego wyzwaniem doskonalącym umiejętności, pozwalające zdobywać cenne doświadczenie.
Obrazy w wykonaniu pana Marka malowane są na płótnach, z wykorzystaniem farb olejnych i akrylowych.
Artysta często bierze udział w festynach oraz w innych imprezach promujących kulturę naszego regionu. Oprócz prezentacji swoich dzieł, spotyka się z dziećmi i młodzieżą w celach edukacji malarskiej. Kilkakrotnie oddawał obrazy na pomoc ubogim, chorym i niepełnosprawnym ludziom.

Na kandydata można głosować TUTAJ oraz wysyłając SMS o treści SKT.44 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto)
Kupon konkursowy

Zródło : SADECZANIN.INFO

Sądeczanie zjadą pod Ołtarz Papieski!

Już drugi raz do Starego Sącza – pod Ołtarz Papieski zjadą rodowici mieszkańcy Sądecczyzny oraz miłośnicy tego regionu, którzy czują potrzebę kultywowania lokalnej tożsamości oraz troskę o społeczny i kulturowy rozwój Ziemi Sadeckiej. W jednym miejscu zgromadzą się samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i kultury. II Zjazd Sądeczan już 10 sierpnia.
Poznaj zwycięzców Plebiscytu o „Nagrodę Społeczno Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin”
To jedyny plebiscyt na Sądecczyźnie, w którym nagradzani są twórcy ludowi oraz zespoły i instytucje dbające o kultywowanie tradycji naszego regionu. Kto otrzyma 10 000 i 20 000 zł przekonamy się 10 sierpnia przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Dwadzieścia zespołów regionalnych i instytucji kulturalnych oraz dwudziestu pięciu twórców ludowych powalczy w plebiscycie o „Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin”. O tym kto zdobędzie tytuł laureata zdecydują nasi czytelnicy. Głosowanie – za pomocą smsów, kuponu konkursowego oraz formularza na stronie internetowej potrwa do 8 sierpnia.

Kapituła plebiscytu, która obradował w sobotę – 19 lipca w Domu Gotyckim w Nowym Sączu, spośród 30 zgłoszonych do nagrody zespołów ludowych i stowarzyszeń kulturalnych, nominowała 20 z nich, a spośród 30 twórców indywidualnych – 25. To oni powalczą o niebagatelną nagrodę pieniężną – 20 tys. zł i 10 tys. zł.
Od dzisiaj do piątku 8 sierpnia trwać będzie głosowanie. Głosy na kandydatów oddawać można na stronie internetowej portalu Sądeczanin.info (TUTAJ), za pomocą smsów oraz na kuponach konkursowych – te zostaną rozesłane do gospodarstw na terenie powiatu nowosądeckiego oraz zamieszczone w lokalnej prasie i miesięczniku „Sądeczanin”.
Zwycięzcami plebiscytu o „Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin” zostaną instytucja i osoba fizyczna z największą liczbą oddanych głosów. Zwycięska instytucja otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł, zaś osoba fizyczna – 10 tys. zł. Nagrody wręczone zostaną 10 sierpnia podczas II Zjazdu Sądeczan przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s