15-22.11.2013 Spotkanie ze sztuka w Miejskim Przedszkolu nr. 1 w Limanowej

W listopadzie w oddziałach zamiejscowych naszego przedszkola odbyły się zajęcia dla dzieci z rzeźbiarzem oraz malarzem.

Niecodzienne spotkanie ze sztuką i rzeźbiarzem panem Rafałem Puchem oraz malarzem panem Markiem Szafrańskim dostarczyło dzieciom z grupy VIII i IX wielu emocji.

Rzeźbiarz pokazał dzieciom swój spory arsenał narzędzi do pracy w drewnie i możliwości ich wykorzystania. Zaprezentował swoje gotowe prace – figurę Jezusa frasobliwego, drewniane aniołki, statuetki i figurki oraz płaskorzeźby wykonane z drewna lipowego, podczas których opowiadał o swojej pasji.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca rzeźbiarza, zadawać pytania, poznać narzędzia jakie są stosowane do rzeźbienia, a także obserwować rzeźbiarza przy pracy. Malarz, pan Marek Szafrański przywiózł dzieciom swoje obrazy.

Były to głównie krajobrazy. Pokazał również farby akrylowe i pędzle , które wykorzystuje do malowania obrazów. Po oglądnięciu obrazów, dzieci wysłuchały pana malarza, zadawały pytania o interesujące je rzeczy, a następnie miały możliwość malowania farbami i pędzlami na papierze, które w swojej pracy wykorzystuje pan Marek.

Dzieciaki z dużym zaciekawieniem oglądały rzeźby i obrazy oraz cierpliwie wysłuchały naszych gości. Spotkanie dzieci ze sztuką było bardzo udane.

Galeria :

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s